Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Аманетот - Акиле Еминова
Аманетот - Акиле Еминова
Детали за Аманетот - Акиле Еминова
ПолеПодаток
ИмеАманетот - Акиле Еминова
Опис

Новелата „Аманетот“ претставува еден обид за враќање во исконското потекло. Влезот е слободен, но како да се влезе? Сонот може да биде лажен,  но што е со сонувачот? Барајќи го одговорот во толпата се добива впечаток дека постоењето единствено лежи во идивидуата. Пораката е јасна, ниту времето, ниту местото, ниту пак името не можат да бидат белег на постоењето.

CreativeCommonsLicense
Ова дело е објавено под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Некомерцијално-Без адаптирани дела. 2.5 Македонија.

ИмеAmanetot, Akile Eminova.pdf
Големина305.03 kB
Типpdf (Mime Type: application/pdf)
Креаторirina
Креирано на: 04/15/2008 16:33
Преземања235 Преземања

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online