Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Зоки Коки - Виктор Венец
Зоки Коки - Виктор Венец
Детали за Зоки Коки - Виктор Венец
ПолеПодаток
ИмеЗоки Коки - Виктор Венец
Опис

Се сеќавате на „Зоки Поки“? Приказните за детските авантури напишани од Оливера Николова добиваат нова верзија потпишана од Виктор Венец. Омилениот палавко е веќе пораснат, има нов прекар и поинакви видувања на старите теми. Не е лесно да се порасне, особено не во град како Скопје, а Зоки Поки Коки е тука да раскажува за графитите, пивото, воркрафт, обложувалниците... Продолжувајќи го стилот на оригиналот, и големиот Зоки ви се обраќа директно, едноставно и јасно, но во малите реченици се собрани големи мудрости на малото дете кое ја запозна иронијата станувајќи голем. Зоки Коки раскажува за се што му се случи во меѓувреме...

од Форум

CreativeCommonsLicense


Дигиталната верзија од ова дело е објавена под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Unported.

ИмеZoki Koki - Viktor Venec.pdf
Големина620.19 kB
Типpdf (Mime Type: application/pdf)
Креаторirina
Креирано на: 05/07/2009 17:44
Преземања3175 Преземања

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online