Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Од CABARET до OZ - Рибаро
Од CABARET до OZ - Рибаро
Детали за Од CABARET до OZ - Рибаро
ПолеПодаток
ИмеОд CABARET до OZ - Рибаро
Опис

Книгата „Од Cabaret до OZ“ е првото дело на Јане Ѓорѓиоски познат како Рибаро. Видено низ постмодернистичка призма, книгата може да ја сметаме и за структурно разграден роман или новела, а интензитетот на приказните се зголемува прогресивно низ целата книга.Текстовите се објавени од блогот http://ribaro.blog.com.mk, а печатеното издание го објави издавачката куќа „Аквариус пет“ во едицијата „Блог записи“.

CreativeCommonsLicense

Дигиталната верзија од ова дело е објавено под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Некомерцијално 2,5 Македонија.

ИмеOd CABARET do OZ - Ribaro.pdf
Големина5.24 MB
Типpdf (Mime Type: application/pdf)
Креаторirina
Креирано на: 04/15/2009 13:45
Преземања347 Преземања

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Carryhealthy.comPharmshop.bizPharmausabuyonline.comIvantagehealth.netBestpillelement.winPharmapillsdiscount.comLifestore24x7.comPharmashopbiz.com