Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Линкови до аудио записи
Линкови до аудио записи
Песни, семплови и други звучни записи.

ДокументиДодадено на

Подреди по : Име | Датум | Погледи [ Растечко ]

Претпоследен албум на македонскиот артист aiRless pRoject (Владимир Митрески), експериментална музика исвирена на гитара и процесирана на компјутер.

Документот е линкуван до :http://www.archive.org/details/SubtletyIsAVirtue/ Врската е создадена на :чет, 2010-фев-18 04:54

Радио емисија во квалитет за емитирање  на радио (МП3 со ниска компресија) и лиценцирана според лиценцата Криејтив Комонс. Изработена пред 4 години и емитирана на повеќе радио станици по повод Денот на Европа. Достапна за слушање и реемитирање без финансиски обврски.

 Емисијата го прикажува животот и делото на Алтиеро Спинели, еден од архитектите на нова Европа. Повеќе за неговото дело на Википедија.

Document linked to :http://blog.goranandreev.name.mk/?page_id=854&dl_cat=2 Link created on :Sun, 2008-Feb-03 16:02

Првиот албум на DJ Goran (алиас: Горан Андреев) лиценциран според Creative Commons лиценца.

Document linked to :http://www.myspace.com/onixproducers Link created on :Thu, 2008-Jan-31 03:47

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?Communia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online