Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Линкови до аудио записи
Линкови до аудио записи
Песни, семплови и други звучни записи.

ДокументиДодадено на

Подреди по : Име | Датум | Погледи [ Растечко ]

Претпоследен албум на македонскиот артист aiRless pRoject (Владимир Митрески), експериментална музика исвирена на гитара и процесирана на компјутер.

Документот е линкуван до :http://www.archive.org/details/SubtletyIsAVirtue/ Врската е создадена на :чет, 2010-фев-18 04:54

Радио емисија во квалитет за емитирање  на радио (МП3 со ниска компресија) и лиценцирана според лиценцата Криејтив Комонс. Изработена пред 4 години и емитирана на повеќе радио станици по повод Денот на Европа. Достапна за слушање и реемитирање без финансиски обврски.

 Емисијата го прикажува животот и делото на Алтиеро Спинели, еден од архитектите на нова Европа. Повеќе за неговото дело на Википедија.

Document linked to :http://blog.goranandreev.name.mk/?page_id=854&dl_cat=2 Link created on :Sun, 2008-Feb-03 16:02

Првиот албум на DJ Goran (алиас: Горан Андреев) лиценциран според Creative Commons лиценца.

Document linked to :http://www.myspace.com/onixproducers Link created on :Thu, 2008-Jan-31 03:47

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Carryhealthy.com
Pharmshop.biz
Pharmausabuyonline.com
Ivantagehealth.net
ushealthworks.net
orderpharmaonline.com
implantologiadentalepisa.com
Pharmapillsdiscount.com
Lifestore24x7.com
Pharmashopbiz.com
safest place to buy levitra online
viagra buy online india
prednisone online sales
where to buy generic cialis online safely
buy levitra ireland
where can i buy viagra in nz
buy prednisone online australia
buy viagra cialis or levitra
buy levitra ireland
where can i buy viagra in nz
buy prednisone online australia
buy viagra cialis or levitra