Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Индивидуални текстови
Индивидуални текстови
Нелитературни текстови (nonfiction) - написи, есеји, репортажи, колумни, блог-постови...

ДокументиДодадено на

Подреди по : Име | Датум | Погледи [ Растечко ]
на моите драги пријателчиња.....

си знаат они кои се....:-

Краток љубовен расказ од Пејков Ристо.

Патепис - кога се враќаш од патување, а не е парфем од фри -шоп

by : Solgier (Bozhidar)

Средба, со што?
Средба, посакувана, навидум со вистинското јас.
Уживам во есента!!!Секое ливче шепоти, секое со своја сказна, Облечено во боја која ум опива, …А сонце златно милува ли милува Сведочи за сказна прекрасна!!!…И игра магична се раѓа, Ветрето пее тивка песна, А јас… се раѓам во мигот на танцот, Во светлоста вечна!!!
...Осаменик.... Јас, тонам во сништа. Низ магли се борам да ти видам лик!!!Се бори и душата моја, да добие право….Да ѕвони во ноќта, да одекне пулс, да одекне светлост, да слушнеш!!! Да допреш!!! ИМАЈ МИЛОСТ ТИ!!!
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 10 од 11

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?Communia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online