Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Индивидуални текстови
Индивидуални текстови
Нелитературни текстови (nonfiction) - написи, есеји, репортажи, колумни, блог-постови...

ДокументиДодадено на

Подреди по : Име | Датум | Погледи [ Растечко ]
на моите драги пријателчиња.....

си знаат они кои се....:-

Краток љубовен расказ од Пејков Ристо.

Патепис - кога се враќаш од патување, а не е парфем од фри -шоп

by : Solgier (Bozhidar)

Средба, со што?
Средба, посакувана, навидум со вистинското јас.
Уживам во есента!!!Секое ливче шепоти, секое со своја сказна, Облечено во боја која ум опива, …А сонце златно милува ли милува Сведочи за сказна прекрасна!!!…И игра магична се раѓа, Ветрето пее тивка песна, А јас… се раѓам во мигот на танцот, Во светлоста вечна!!!
...Осаменик.... Јас, тонам во сништа. Низ магли се борам да ти видам лик!!!Се бори и душата моја, да добие право….Да ѕвони во ноќта, да одекне пулс, да одекне светлост, да слушнеш!!! Да допреш!!! ИМАЈ МИЛОСТ ТИ!!!
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 10 од 11

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Carryhealthy.comPharmshop.bizPharmausabuyonline.comIvantagehealth.netBestpillelement.winPharmapillsdiscount.comLifestore24x7.comPharmashopbiz.com
buy cialis levitra viagra
how can i buy viagra in us
prednisone to buy uk
cheap generic cialis uk online
viagra cialis levitra online australia
best viagra to buy online
prednisone mail order
where to buy generic cialis onlineviagra cialis levitra online australiabest viagra to buy onlineprednisone mail orderwhere to buy generic cialis online