Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Блогови и др. веб-сајтови
Блогови и др. веб-сајтови
Блогови или веб-сајтови од друг вид (портфолија итн.) кои се целосно лиценцирани под Криејтив комонс.

ДокументиДодадено на

Подреди по : Име | Датум | Погледи | [ Растечко ]

Блогот на Дуле Варваринот

Блогот на Дуле Варваринот е сајбер просторот каде што се кријат неговите мрачни и светли мисли и дела изразени во неговата проза и поезија. Непризнаениот млад писател- студент кој пишува на својот блог, навикнат на омаложување и оспорување, кој подобро се снаоѓа во реалноста отколку во сајбер просторот повремено прашувајќи се што работи тука, и потоа веднаш одговарајќи си - пишува, пишува и мазохистички си го посакува својот трнлив пат.Оти тоа е патот на писателите.   

Бижешко! 12/04/2007
Личен блог на најразновидни теми. Сите написи се лиценцирани под Криејтив комонс, освен оние за кои е експлицитно назначено поинаку.

погледконПМА

Блог за илузии кои се превртуваат, соништа кои се варат во црвени котли и време каде месечината се рони....

Го затворам своето десно око,
се сместувам на железниот трон
под масивните бетонски столбови
и започнувам да споредувам:
бројни со небројни именки,
бојата на рекламите со онаа на автобусите,
луѓето кои пристигнуваат, луѓето кои заминуваат
и нивната висина со висината на мојата патика...

Блогот „Сајт на денот“ ги архивира написите кои се појавуваат во истоимената рубрика на македонскиот дневен весник „Време“ и овозможува дополнителна интерактивност за читателите.
Tumblelog-от на Act1v8.
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 10 од 31

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online