Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Линкови и дела (Пријавување и преземање) arrow Литература
Литература
Литературни дела, во форма на цели книги или индивидуални текстови - романи, раскази, песни, поеми, стихозбирки.

ДокументиДодадено на

Подреди по : Име | Датум | Погледи [ Опаѓачко ]

Првообјавениот роман на младиот македонски автор Стефан Марковски, напишан на 18 годишна возраст, добитник на наградата „Петре М. Андреевски“ за 2009 г. во конкуренција на 139 ракописи.

Стихозбирка посветена на Сопругата Јана

Редни Броеви (или песни со посвета) - Маја Гоческа
„Последниот македонски хакер“ е втора книга на Дејан Велкоски, збирка раскази, првпат објавена во 2008 година, под псевдонимот С.Ц., како дел од поголема едиција. Овојпат, со малку изменета содржина, збирката излегува како е-книга, под лиценцата на Криејтив Комонс.

„Овде се случуваат ликови, овде одсекогаш се случувале ликови. Можеби овде повторно ќе се случуваат ликови, само ако не им здосади на ликовите и не решат да избегаат (од своето име или од името на другиот).“

- Маја Гоческa

Skopje Streetcar 11/19/2013
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>
Резултати 91 - 99 од 99

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online