Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow CC во медиумите arrow Бладспел
Бладспел Испечати Е-пошта
27.03.2008.
„Бладспел“ (магија на крвта) е целовечерен филм направен со технологијата машинима - снимен со користење на компјутерската игра „Невервинтер најтс“. На веб-сајтот е достапен во форма на серија од 14 кратки епизоди.

Овој филм од жанрот епска фантастика е веројатно најголемиот проект од овој вид досега. Авторите велат дека користењето машинима им овозможува поголема креативна слобода и во однос на обемот на дејствата, но и во поглед на експериментирањето со идеи, стилови и ставови, кое е невозможно во филмовите оптоварени со холивудски „политики, пари и продуценти“.

Епизодите на филмот може да се гледаат директно во разгледувачот или да се симнат. Втората варијанта овозможува и симнување превод на неколку европски јазици.

Филмот е објавен под лиценцата на Криејтив комонс, која дозволува споделување, креирање адаптирани дела и ремиксување за некомерцијални цели, под услов да се наведе оригиналниот извор и да бидат објавени под исти услови.

Дополнување: повремено
Брзина: брзо
Функционалност: одлична
Код: ХТМЛ/Флеш
Дизајн: текстуален
Навигација: стандардна
Пребарувач: нема
Клучни зборови: нема
Јавен бројач: нема
РСС/Атом: има
Гугл-ранг: 7/10
Јазик: англиски
Адреса: http://www.bloodspell.com

Филип Стојановски
Извор: Време, рубрика: Веб-сајт на денот, датум на објавување: 20.06.2007

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online