Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Новости arrow Три нови Шекспирови драми достапни од оваа недела
Три нови Шекспирови драми достапни од оваа недела Испечати Е-пошта
14.03.2008.
Оваа недела три нови драми од Вилијам Шекспир го збогатија порталот за авторски содржини заштитени со Криејтив Комонс лиценци. И овој пат се работи за преводи од Драги Михајловски, кои за првпат овде стануваат достапни во електронска форма.

Веројатно за многумина, од најголемо значење ќе биде објавувањето на познатата Шекспирова трагедија Ромео и Јулија. Заедно со неа, неделава беше објавена и една од најдобрите и најуспешни комедии на овој драматург, Кротењето на опаката, како и не толку познатата драма Тимон од Атина. Сите три драми се преведени на македонски од Драги Михајловски, достапни во електронска форма, покрај во печатена и заштитени со Криејтив комонс лиценцата Наведи извор-Некомерцијално-Без адаптирани дела . Посетителите кои ќе преземат некое од овие дела, можат слободно да го користат се додека се придржуваат до пропишаните услови во оваа лиценца.

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online