Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Новости arrow Завршна промоција на Криејтив комонс во Тетово
Завршна промоција на Криејтив комонс во Тетово Испечати Е-пошта
4.12.2007.
Вчеравечер, со почеток во 19 часот, во просториите на МАЦ (Мултимедија Арт Центар) Лоја во Тетово, се одржа последната промоција на лиценците Криејтив комонс во рамките на оваа промотивна турнеја.

Топло бевме добредојдени од страна на домаќините кои ни помогнаа во изложувањето на делата од младите македонски уметници кои се занимаваат со сликање, фотографија и графички дизајн. Ги изложивме делата на Ване Костуранов, Мери Доневска-Костуранова, Милена Станишлевиќ и Столе Ангелов од Струмица, како и оние на Мето Ангелов од Неготино.

Презентацијата на лиценците Криејтив комонс и начинот за нивната употреба предизвика големо внимание кај публиката што се покажа и со големата заинтересираност за собирање на информативен материјал за лиценците на крајот од случувањето.

После презентацијата, публиката имаше можност да погледне два видео спота кои треба да станат дел од Криејтив комонс семејството во најбрзо време. Започнавме со спотот за песната „Хот деј ин Мексико“ за битолскиот бенд Фолтин во изработка на видео артистот Филип Јовановски, а веднаш потоа следуваше спотот на Јане Алтипармаков изработен за песната „Дисгајзис“ на бендот Пиколомини. Особен интерес предизвикаа двата кратки филма чии проекции следеа во продолжение. Го видовме извонредниот „Исклучок“ на Вардан Тозија и завршивме со „Златко легна и не сака да стане“ на Саша Станишиќ.

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online