Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела

upload.jpg

Ако веќе имате дела објавени под Криејтив комонс, поставете линк до нив. Ако сте автори на дела кои би ги објавиле под Криејтив комонс, а немате простор на веб за тоа, може да го искористите овој портал.

Секој нов автор најпрво треба да го регистрира своето членство на порталот, доколку сака да постави свое дело или линк до истото со цел да биде достапно за останатите посетители.

Објавените дела и додадените линкови потоа стануваат достапни за пребарување, така што посетителите можат да ги преземаат, посетуваат и употребуваат, секако под условите кои авторот ги навел. Информирајте се повеќе!

 
Почетна
Завршна промоција на Криејтив комонс во Тетово Испечати Е-пошта
4.12.2007.
Вчеравечер, со почеток во 19 часот, во просториите на МАЦ (Мултимедија Арт Центар) Лоја во Тетово, се одржа последната промоција на лиценците Криејтив комонс во рамките на оваа промотивна турнеја.

Топло бевме добредојдени од страна на домаќините кои ни помогнаа во изложувањето на делата од младите македонски уметници кои се занимаваат со сликање, фотографија и графички дизајн. Ги изложивме делата на Ване Костуранов, Мери Доневска-Костуранова, Милена Станишлевиќ и Столе Ангелов од Струмица, како и оние на Мето Ангелов од Неготино.

Презентацијата на лиценците Криејтив комонс и начинот за нивната употреба предизвика големо внимание кај публиката што се покажа и со големата заинтересираност за собирање на информативен материјал за лиценците на крајот од случувањето.

После презентацијата, публиката имаше можност да погледне два видео спота кои треба да станат дел од Криејтив комонс семејството во најбрзо време. Започнавме со спотот за песната „Хот деј ин Мексико“ за битолскиот бенд Фолтин во изработка на видео артистот Филип Јовановски, а веднаш потоа следуваше спотот на Јане Алтипармаков изработен за песната „Дисгајзис“ на бендот Пиколомини. Особен интерес предизвикаа двата кратки филма чии проекции следеа во продолжение. Го видовме извонредниот „Исклучок“ на Вардан Тозија и завршивме со „Златко легна и не сака да стане“ на Саша Станишиќ.

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Carryhealthy.comPharmshop.bizPharmausabuyonline.comIvantagehealth.netBestpillelement.winPharmapillsdiscount.comLifestore24x7.comPharmashopbiz.com
buy cialis levitra viagra
how can i buy viagra in us
prednisone to buy uk
cheap generic cialis uk online
viagra cialis levitra online australia
best viagra to buy online
prednisone mail order
where to buy generic cialis onlineviagra cialis levitra online australiabest viagra to buy onlineprednisone mail orderwhere to buy generic cialis online