Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Новости arrow Промоција на Криејтив Комонс во Велес
Промоција на Криејтив Комонс во Велес Испечати Е-пошта
3.12.2007.
Турнејата за промоција на македонската верзија на лиценците Криејтив Комонс продолжи во Велес на 22 ноември со промоција на книгата на блогерот Алекс Букарски “Луѓе на кои не им се отвара падобранот“,како и со настапот на бендот Али Баба. Овој бенд за прв пат се претстави на македонската јавност со својата музика која е мешавина на ориентална ромска музика и џез елементи. Како инспирација им служи градот Велес и неговиот мистичен стар дел. Повеќе за нив може да видите тука.

За книгата „Луѓе на кои не им се отвора падобранот” Алекс Букарски ја доби наградата „Новите!” за најдобар прозен дебитантски ракопис. Букарски веќе две и пол години е еден од најинтересните и најпровокативните македонски блогери. Неговата книга може да ја симнете од тука. Книгата е објaвена под Кријетив Комонс лиценцата.
 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online