Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Новости arrow Изложба и промоција на Криејтив Комонс во Струмица
Изложба и промоција на Криејтив Комонс во Струмица Испечати Е-пошта
29.10.2007.
Со изложбата на четири млади уметници, на 16ти овој месец во Струмица, започна промотивната турнеја на македонската верзија на лиценците Криејтив Комонс. Турнејата за промоција на Криејтив Комонс лиценците продолжува во текок на октомври и ноември со посета на уште неколку градови од републиката.

Image

Настанот се оддржа во Центарот за култура Антон Панов во Струмица, а со по три дела учествуваа Столе Ангелов, Мери Доневска Костуранова, Милена Станишлевиќ и Ване Костуранов кој воедно беше и куратор на изложбата. Лиценците Криејтив Комонс пред присутните беа презентирани од страна на Роберт Алаѓозовски од Контрапункт, кој го надополнија претставниците од фондацијата Метаморфозис - Ирина Шумадиева и Филип Нешкоски. Алаѓозовски не воведе во значењето на лиценците, придобивките од нивното користење, како и во видовите лицецнци под Криејтив Комонс. Шумадиева пак, покажа конкретна употреба на лиценците искористувајќи ги делата објавени на еден македонски фото блог како пример.

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online