Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow ЧПП (FAQs) arrow За Creative Commons arrow Дали Creative Commons хостира или е сопственик на некоја содржина?
Дали Creative Commons хостира или е сопственик на некоја содржина? Испечати Е-пошта
21.06.2007.
Нашата примарна мисија е да помогнеме во лиценцирањето на вашите дела, да ви понудиме алатки за полесно објавување на вашите дела и да истакнеме примери за содржини лиценцирани со CC во нашата работа. Исто така, на корисниците им нудиме начини како да се најдат лиценцирани дела и лесно да ги разберат условите од нивните лиценци.

Исто така, хостираме и содржини на нашиот ccMixter сајт .

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online