Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow ЧПП (FAQs) arrow За Creative Commons arrow Кој го финансира Creative Commons?
Кој го финансира Creative Commons? Испечати Е-пошта
21.06.2007.
Creative Commons беше основан со помош на великодушна донација од Центарот за јавен домен и добива тековна поддршка од Фондацијата на Џон Д. и Кетрин Т. Мекартур, Хјулит Фондацијата и Мидиар Мрежата. Ние продолжуваме да бараме донации од други извори, вклучувајќи и фондации, поединци и владини грантови. Ако сакате да го поддржите Creative Commons, тоа слободно можете да го сторите на нашата страница за поддршка .
 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online