Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow ЧПП (FAQs) arrow Користење на лого arrow Сакам да испечатам маички и налепници со логоата на Creative Commons; како да го направам тоа?
Сакам да испечатам маички и налепници со логоата на Creative Commons; како да го направам тоа? Испечати Е-пошта
21.06.2007.
Мило ни е што сте возбудени за Creative Commons и сакате да ја проширите пораката. Ние ја овластуваме само употребата на нашето лого, име и копчињата за лиценци во согласност со нашите политики , т.е., за поврзување со веб-сајтот на Creative Commons, лиценца на Creative Commons и/или друг опис на лиценцата на Creative Commons која се применува на вашето дело.
Вие можете да го поддржите Creative Commons и да купите маички и налепници преку нашата [1] . Дополнително на тоа, филмовите за Creative Commons се ставени на располагање за симнување тука .

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online