Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Новости arrow Македонија: од е-книга до печатено издание преку Криејтив комонс
Македонија: од е-книга до печатено издание преку Криејтив комонс Испечати Е-пошта
21.04.2008.
Вечерва, со почеток во 20:30 часот, во културниот центар Точка ќе биде промовирано печатеното издание на книгата „Варски и други раскази“ која првично беше издадена во електронска форма под Криејтив комонс, а чиј автор е Душко Гошевски.

pisatelot-varski.jpg Дуле Варваринот од Валандово како што е повеќе познат авторот на ова дело, ја објави книгата „Варски и други раскази“ на овој портал во електронска форма на 8 февруари оваа година и до сега е преземена околу 2400 пати, што јасно зборува за ефектот од промовирањето на е-содржини преку Криејтив комонс. Содржините на оваа книга се во најголем дел избрани постови од неговиот блог, каде покрај раскази и поезија тој објавува и критики за книжевноста, уметноста и музиката.

„Варски и други раскази“ е првото објавено дело на овој писател кое вечерва ќе ја доживее својата промоција и во печатено издание. Инаку, печатеното издание на книгата ќе биде дигитализирано и исто така објавено под Криејтив комонс лиценца. Во исто време, достапно ќе остане за преземање и првото електронско издание.

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online