Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow CC во медиумите arrow Мак PC world
Мак PC world Испечати Е-пошта
9.04.2008.
Веб-сајтот Мак PC world е наменет за развој на информатичката култура во Македонија преку презентирање разновидни информации од оваа област, од вести за тековни настани до одбележување на историскиот развој. Основан од група студенти по информатика, тој својата цел ја врши преку нудење два вида содржини: написи  подготвени од редакцијата и  текстови и информации од  читателите преку форумот.

Особено интересна и полезна е категоријата „училиште“, преку која во кратки написи се претставуваат основни поими и совети за поефикасно користење на широкораспространети софтверски алатки, како и развој на веб-сајтови. Со оглед на хроничниот недостиг од содржини на локални јазици, кои се релевантни за читателите од Македонија, ваквите полезни упатства претставуваат добредојден прилог и своевидно освежување.

Содржините на сајтов се лиценцирани под Криејтив комонс и може да се користат (преземаат) за некомерцијални цели, под услов да се наведе изворот и во неизменета форма.

ЗА ВЕБ-САЈТОТ

Дополнување: често
Брзина: брзо
Функционалност: одлична
Код: ПХП
Дизајн: текстуален
Навигација: стандардна
Пребарувач: има
Клучни зборови: има
Јавен бројач: има
РСС/Атом: има
Гугл-ранг: 0/10 (тазе сајт)
Јазици: македонски
Адреса: makpcworld.com
 
Филип Стојановски
Извор: Време , рубрика: Веб-сајт на денот, датум на објавување: 14.05.2007
 
 
 

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?Communia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online