Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow CC во медиумите arrow Споделете ја креативноста и отворен пристап
Споделете ја креативноста и отворен пристап Испечати Е-пошта
27.03.2008.
spodelete_kreativnost.jpgЗад линкот е спакуван пдф документ во кој се содржани неколку написи објавени во весникот Неделно Време. Содржините најпрво зборуваат за споделување на креативноста, за прекршување на авторските права, пиратството и Криејтив комонс како баланс помеѓу сето тоа. Во вториот дел можете да прочитате за отворениот пристап, достапноста на бесплатни содржини на Интернет, како и на извори на информации воопшто. Преземете го документот
 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Carryhealthy.com
Pharmshop.biz
Pharmausabuyonline.com
Ivantagehealth.net
ushealthworks.net
orderpharmaonline.com
implantologiadentalepisa.com
Pharmapillsdiscount.com
Lifestore24x7.com
Pharmashopbiz.com
safest place to buy levitra online
viagra buy online india
prednisone online sales
where to buy generic cialis online safely
buy levitra ireland
where can i buy viagra in nz
buy prednisone online australia
buy viagra cialis or levitra
buy levitra ireland
where can i buy viagra in nz
buy prednisone online australia
buy viagra cialis or levitra