Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow CC во медиумите arrow Легендата за зелениот змеј
Легендата за зелениот змеј Испечати Е-пошта
27.03.2008.
„Легендата за зелениот змеј“ е римејк на светски популарната игра за повеќе играчи базирана на текстот „Легендата за црвениот змеј“ (Legend of the Red Dragon - LoRD), наменета за локалните вљубеници во игрите базирани на епска фантастика.

Моментално ја играат „олд скул фраери“, кои сакаат да се потсетат на корените, и нови момци желни за докажување во овој жанр.

Бидејќи дизајнот е базиран на текст, вчитувањето е брзо, а навигацијата лесна. Играњето не бара многу време, за разлика од други слични игри, кои се играат преку интернет-разгледувач, како ОГејм (www.ogame.org).

Засега интерфејсот не е локализиран, но примената на стандардизирани апликации објавени под лиценците ГПЛ и Криејтив комонс го дозволува тоа. Администраторот најавува дека доколку има интерес, ќе се спроведе превод на целата програма на македонски јазик.

ЗА ВЕБ-САЈТОТ
Дополнување: автоматско
Брзина: брзо
Функционалност: одлична
Код: PHP + MySQL
Дизајн: текстуален
Навигација: стандардна
Пребарувач: нема
Клучни зборови: нема
Јавен бројач: нема
РСС/Атом: нема
Гугл-ранг: 0/10 (нов сајт)
Јазик: англиски
Филип Стојановски
Извор: Време, рубрика: Веб-сајт на денот, датум на објавување: 08.12.2006

 
< Претходно   Следно >

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?
Сè уште немате налог? НаправетеCommunia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online