Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow ЧПП (FAQs) arrow Технички прашања
Технички прашања
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
21.06.2007. Претпочитам да користам PNG слика наместо GIF или обратно. Што треба да направам? 2291
21.06.2007. Како можам мета податоците на Creative Commons да ги користам во мојата програма? 2256
21.06.2007. Зошто Creative Commons избра да користи RDF формат за своите мета податоци? 2213
21.06.2007. Сакам на корисниците на мојот сајт да им дадам опција за лиценцирање со Creative Commons. Како да го 2345
 
<< Почеток < Претходна 1 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 4 од 4

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?Communia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online