Лиценцирајсвое дело ПребарајCC лиценцирани дела
Почетна arrow Новости
Новости
Промоција на Криејтив комонс во Неготино Испечати Е-пошта
3.12.2007.
Промоцијата на лиценците Криејтив комонс продолжи со настанот во Неготино кој се случи во петокот, на 2-ри ноември, на кој воедно беа изложени делата на младиот уметник Методи Ангелов.
Прочитај повеќе...
 
Најава: Криејтив комонс хепенинг во Точка Испечати Е-пошта
29.11.2007.
Во просториите на културниот центар Точка, Скопје со почеток во 20.30 часот ќе се одржи Криејтив комонс хепенинг, преку мултимедијално дружење со македонски автори кои објавуваат под лиценцата Криејтив комонс.
Прочитај повеќе...
 
Најава: Промоција на Криејтив комонс во Велес Испечати Е-пошта
22.11.2007.
На 22 ноември, 2007 г., со почеток во 19:30 во Салонот при Музеј на град Велес ќе се одржи третото претставување на македонската верзија на лиценците Криејтив комонс. На настанот учество ќе земат:
• писателот Алекса Букарски од Битола и
• музичката група Али Баба од Велес
Прочитај повеќе...
 
Изложба и промоција на Криејтив Комонс во Струмица Испечати Е-пошта
29.10.2007.
Со изложбата на четири млади уметници, на 16ти овој месец во Струмица, започна промотивната турнеја на македонската верзија на лиценците Криејтив Комонс. Турнејата за промоција на Криејтив Комонс лиценците продолжува во текок на октомври и ноември со посета на уште неколку градови од републиката.
Прочитај повеќе...
 
Објавени македонските лиценци Криејтив комонс Испечати Е-пошта
22.06.2007.
Г. Џои Ито, претседавач на Криејтив комонс, на 19 јуни 2007 година во Скопје, ја промовираше македонската верзија на светски познатите лиценци кои овозможуваат ширење на слободна култура. Со прилагодувањето на лиценците на нејзиниот правен систем Македонија стана 38 земја-членка на семејството на Криејтив комонс.
Прочитај повеќе...
 
Претставување на македонската верзија на лиценците Испечати Е-пошта
8.06.2007.

Македонија ќе се приклучи на светското движење во поддржувањето на слободната култура преку промоција на лиценците Криејтив комонс локализирани на македонски јазик.

На 19 јуни 2007 година во хотелот Холидеј Ин во Скопје ќе се одржи официјалното претставување на македонската верзија на лиценците. Специјален гостин на настанот ќе биде Џоичи Ито, претседавач на управниот одбор на Криејтив комонс и член на управните одбори на ИКАНН, Фондацијата Мозила, Технорати и ајКомонс.

Фондацијата Метаморфозис ве поканува да присуствувате на овој настан кој претставува огромен исчекор во македонската култура и промоција на креативните авторски содржини.

 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 Следна > Крај >>

Резултати 41 - 46 од 46

Пребарување

PDF+CC

Advertisement

Најавување


Си ја заборавивте лозинката?Communia
Order Cheap Female Viagra (Sildenafil) Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online
Buy Cheap Cialis Professional Online
Buy Cheap Flagyl Online
Buy Cheap Malegra DXT Online
buy levitra in new zealand
viagra buy online usa
buy prednisone 10mg
cialis viagra cheap
buy generic levitra with dapoxetine
viagra tablets for male online shopping in india
buy prednisone online cheap
buy generic viagra cialis levitra
Buy Cheap Malegra DXT Online
Buy Cheap Nolvadex Online
Buy Cheap Levitra Online